Vajíčko na praní Ecoegg a moje zkušenost

Velikonoce jsou za námi a počasí právě teď je opravdu aprílové. Na internetu i v časopisech se nyní objevují články a recepty, jak ty kopy vykoledovaných vajíček chutně zpracovat. Ale co si budeme povídat, někdy platí ono známé, čeho je moc, toho je příliš. A tak po pár dnech už je člověk nechce ani vidět 🙂

Vajíčko, se kterým vyperete

Já se v dnešním příspěvku zaměřím na vajíčko úplně jiné a to na vajíčko na praní Ecoegg. A tohle vejce se vám rozhodně nepřejí.

Výrobce uvádí, že se jedná o ekologickou variantu pracího prostředku. S tím by se dalo souhlasit, co se obsahu – resp. náplně týká. Uvnitř vajíčka se nachází dva druhy perel. Tmavé a světlé. Turmalínové, keramické, to jsou ty tmavé, uvolňují špínu z vláken textilií a bílé, minerální perly mění ph vody. Pracímu účinku napomáhá také samotný pohyb vajíčka uvnitř bubnu pračky, z tohoto důvodu není dobré pračku „přeplňovat“, aby tam zůstal prostor pro pohyb vajíčka. Na druhou stranu není dobré prát malé množství prádla, protože vajíčko je docela slyšet, jak se v bubnu mele (na můj vkus možná až příliš). Dle výrobce je náplň vajíčka hypoalergenní. Obal, tedy samotné vajíčko je „plastové“, to možná může některým „bezodpadovým“ fandům vadit. Já alespoň doufám, že vydrží co nejdéle funkční, když už jsem ten „plast“ zakoupila. Když se perly „operou“, do vajíčka se pak jen dokupuje náplň v podobě nových pracích perel.

 

Vajíčko mám od února letošního roku. Pořídila jsem si to na 210 praní (zhruba na rok? uvidíme). Protože mám ráda květinové vůně, vybrala jsem si s vůní jarních květů. Když přivoním k samotnému vajíčku, vůně je to poměrně intenzivní, ale poté na samotném vypraném prádle není až tolik výrazná. Pokud někdo používá aviváž, tak jedině tam se ty vůně mohou trochu překrývat, ale dá se pořídit i vejce bez vůně. Důležité je na po skončení praní vysušit nejen prádlo, ale i samotné vajíčko. Četla jsem některé recenze, kde na to uživatelky upozorňovaly, takže si na to dávám pozor.

Jak pere – moje postřehy 

A teď už k samotnému účinku praní. Prala jsem s ním jak prádlo bílé, tak i barevné a černé. Asi nejvíce se mi osvědčilo právě na barevné a černé. Bílé prádlo čas od času vyperu klasicky v prášku, který mám ještě v záloze. Přeci jen jsem zvyklá na ten „rozjasňující“ efekt klasického pracího prášku.  Vajíčko vypere spíš běžně zašpiněné prádlo, bez nějakých extra fleků, typu tráva, červené víno…  Nejlepší je na takové to vezmu si tričko, malinko se zpotím a už házím do „špíny“.  Řekla bych, že ideální pro městskou rodinu. To, zda vypere i pořádně zašpiněné „montérky“ nemůžu hodnotit.

Takhle to vypadalo, když jsem vajíčko poprvé naplnila. Pak už jen pořádně zavřít a zacvaknout pojistku a může se prát.

Více recenzí se dá najít například na anglickém Amazonu. Já jsem s ním vcelku spokojená, zásobu pracích perel ještě mám, a myslím, že až čas ukáže, zda u něj zakotvím. Prozatím je to vítaná změna v praní. V dohledné době se chystám do obchodu Nebaleno, kde se chci podívat i po nějakých pracích gelech.

V každém případě praní je aktivita, které se jen tak nezbavíme. Ale spoustu dalších povinností v domácnosti si můžeme ulehčit, když budeme mít domácnost „debordelizovanou“ a věci na svých místech.

Máte už e-book Jak začít s debordelizací – 6 prvních kroků k pořádku?

 

 

 

Jana Böhmová
Mou vášní je pořádek. Pomocí metody KonMari podporuji klienty k dosažení jejich vysněného životního stylu. Pomáhám jim zkrotit chaos v domácnosti, zbavit se nepotřebných věcí, nastavit pravidla organizace a tím získat více času, energie a radosti v životě.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro všechny, kteří chtějí doma zkrotit chaos, jsem napsala e-book Jak začít s debordelizací - 6 prvních kroků k pořádku >>
Komentáře
  1. Martina napsal:

    Jani, funguje ti to? Já velké zklamání… pro mě nepoužitelné. 🙁 mimochodem, máš moc hezký web a články. 🙂 díky!

Přidat komentář