Blog jako moje cesta k odvaze

První článek na blogu má být většinou o tom PROČ? Proč začínáme psát blog? A tak jsem několik dní seděla u počítače a přemýšlela co napsat. Vždy, když hlava něco vymyslela, dala jsem to do počítače, ale pořád to tak nějak nebylo „ono“. Sama jsem s tím nebyla spokojená, vždy to bylo jako strojený článek do novin, a blog má být přece osobní.

Opravdu jsem se s tím trápila asi týden, do toho samozřejmě ještě další povinnosti , takže na úklid domácnosti nezbýval moc čas. Ale já chci psát o domácnosti, o její organizaci, o útulném domově … Dnes jsem si řekla, že už se na ten nepořádek nemůžu dívat. Vzala jsem do ruky mop a začala vytírat podlahu. Nad ničím jsem nepřemýšlela, a v tu chvíli mi začaly naskakovat myšlenky a podněty k článkům na blog.

Mám ráda jógu a několik let ji cvičím. Jako tvrdý oříšek mi vždy přijde meditace, kdy člověk nemá na nic myslet. Jen tiše sedět a v hlavě mít prázdno. Na hodinách jógy se mi to moc nedaří. Já tyto stavy zažívám právě při uklízení, taková malá domácí meditace.

A tak tu sedím s tužkou v ruce a myšlenky samy proudí. Letos mám na své Jantře přání velké heslo ODVAHA. V mém případě odvaha plnit si svoje sny a pustit se do vlastního projektu.

S hlavou plnou nápadů, ale bez odvahy vydat se na cestu, zůstává jen u těch nápadů

Odvaha

Na rovinu přiznávám, že raději naslouchám, než mluvím.  A proto mi psaní osobního blogu přijde jako skvělá možnost,  jak předat okolnímu světu své myšlenky a zkušenosti.

Miluji harmonii nejen v životě, ale i v prostoru, který nás obklopuje

Z osobní zkušenosti vím, že prostředí domova ovlivňuje pohodu v rodině.  Dlouho jsem si myslela, že to co umím je normální a přirozené. Nic výjimečného.  Že to umí všichni.  Udržet pořádek v domácnosti, mít pro každou věc vyhrazené místo, občas věci protřídit a poslat dál.  Zkrášlovat a zdobit. Prostě mít domov v harmonii. 

Milovat svůj útulný a šťastný domov a pravidelně mu dopřávat péči v podobě výše zmíněných činností. Zjistila jsem ale, že to tak není. To, co je pro některou z nás přirozené, pro jinou může být velká výzva.

Píšu proto, že:

» vám chci ukázat a předat své zkušenosti a tipy z organizování domácnosti

» úklidem nemusíte strávit  celý víkend

» domácnost můžete vést vědomě a s láskou

» tím, když si uspořádáte svět okolo vás, uspořádáte si zároveň i svůj svět vnitřní

» čím méně věcí máte, tím snadnější je úklid

» zážitky jsou víc než věci

Processed with VSCO with g3 preset

Domov je pro mě místo, kde se rodina potkává, společně tvoří a jsou šťastní

Je mi potěšením Vás prostřednictvím blogu inspirovat na Vaší cestě za spokojeným domovem.

Jana

Jana Böhmová
Mou vášní je pořádek. Pomocí metody KonMari podporuji klienty k dosažení jejich vysněného životního stylu. Pomáhám jim zkrotit chaos v domácnosti, zbavit se nepotřebných věcí, nastavit pravidla organizace a tím získat více času, energie a radosti v životě.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro všechny, kteří chtějí doma zkrotit chaos, jsem napsala e-book Jak začít s debordelizací - 6 prvních kroků k pořádku >>
Komentáře

Přidat komentář