Naše prázdniny na včelí farmě a inspirace pro váš domov

Letošní jarní prázdniny jsme strávili v podhůří krásných Lužických hor na malé rodinné farmě. Děti byly nadšené ze zvířat, které tam měli a já zase z nádherného apartmánu a místa, které jsme vybrali. Nevím, jak to máte vy, ale já když někam jedu, musí to tam být krásný.

A tohle přesně byl ten případ ubytování, kde se cítíte příjemně. Vzdušný interiér, dostatek místa na uložení osobních věcí, nábytek a dekorace hezky sladěné. A praktická kuchyně jako bonus. Přijde mi to jako dobré téma na začátek uvést několik příkladů jak ANO.

Všechno, co vás obklopuje, obzvláště vaše domácí prostředí, zrcadlí vaše vnitřní já. Takže tím, že měníte svůj domov, měníte i možnosti ve svém vlastním životě.“ Karen Kingston

Příklad první – kuchyně

Ve skříňkách doporučuji mít nádobí narovnané podle druhů, to dá celkem rozum a skoro každý to tak má. Na co ale chci upozornit – nechávejte si jen nádobí které není rozbité, opravdu ho používáte (slovy mojí oblíbené Marie Kondo – dělá vám radost), snadno se k němu dostanete, protože není nijak příjemné, když ráno v polospánku lovíte svůj oblíbený hrnek na kávu někde vzadu skříně.

Navíc podle feng šuej rozbité, popraskané nádobí značí skřípající, „popraskané“ vztahy.

Kuchyne1

 

Kuchyne2

Příklad druhý – třídění odpadu

Co tak pozoruji, „Domácnost bez odpadu“ je momentálně velmi aktuální a probírané téma nejen na zahraničních blozích, ale i u nás. Určitě do něj zabrousím v některém z dalších článků, neboť i my se snažíme odpad minimalizovat. I přes to ale pro naši domácnost stále odpad existuje a tak třídíme.

Tady na farmě mě zaujal systém na jeho třídění. Koše, které určitě znáte z Ikea, tady ztvárnili pomocí graffiti a mě se to moc líbilo. Takže pokud máte doma puberťáka nebo se sami chcete kreativně vyřádit, směle do tohoto nápadu.

A do třetice tip na netradiční „držáček“ na zubní kartáčky

Když už vás omrzí mít kartáčky v kelímcích, nasbírejte pár oblázků a pěkná užitná dekorace je na světě.

Kočky na nás každý den koukaly za oknem koupelny, jestli si poctivě čistíme zuby.

A kde jsme to vlastně byli? V podhůří Lužických hor na včelí farmě K74.

Jana

Jana Böhmová
Mou vášní je pořádek. Pomocí metody KonMari podporuji klienty k dosažení jejich vysněného životního stylu. Pomáhám jim zkrotit chaos v domácnosti, zbavit se nepotřebných věcí, nastavit pravidla organizace a tím získat více času, energie a radosti v životě.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro všechny, kteří chtějí doma zkrotit chaos, jsem napsala e-book Jak začít s debordelizací - 6 prvních kroků k pořádku >>
Komentáře

Přidat komentář