Něco se chystá aneb kam mířím?

Že jsem úklidový maniak,  už asi všichni víte 🙂 Od malička mám na všechno svůj systém a řád a není problém ho dodržovat. Když poprvé vyšla kniha Marie Kondo „Zázračný úklid – pořádek jednou pro vždy“, hned jsem ji musela mít. Ani ne tak proto, že jsem doma potřebovala uklidit, spíš ze zvědavosti, co nového kdo v oblasti „úklidu“ vymyslel.

Jakmile začnete uklízet, přiměje vás to přenastavit váš život. V důsledku toho se váš život začne měnit. Proto by také měl úklid vašeho domova proběhnout rychle. Umožní vám to zabývat se otázkami, které jsou skutečně důležité. Uklízení je jen nástroj, není konečným cílem vaší cesty. Tím pravým cílem by mělo být zavedení životního stylu, jaký si přejete mít, až ve vaší domácnosti zavládne pořádek. Marie Kondo – z knihy Zázračný úklid

Na úklid jsem se začala dívat jinak

Musím říct, že na úklid jsem se od té doby začala dívat  jinak. Úplně jsem otočila myšlení z „tohle chci vyhodit“ na „tohle si chci nechat, protože mi to dělá RADOST“. Zjistila jsem, že takto to daleko lépe funguje a člověk najednou jakoby rozumí víc sám sobě. V tu dobu jsem si řekla, že jednou bych se od Marie Kondo ráda učila.

Nepřemýšlela jsem vůbec jak to udělat a zasela semínko přání. Začala jsem sledovat její práci, číst články a inspirovat se. To jsem dělala tak rok a půl 🙂  A najednou tu sedím u počítače a s opravdu velkou radostí vám píšu, že už za tři týdny budu v New Yorku na semináři Marie Kondo a její metody KonMari.  A budu tak moct přivézt do Česka poradenství touto metodou. Více o metodě napíši v některým z dalších článků.

 

Metoda úklidu založená na radosti

Že na seminář pojedu jsem se rozhodla o letních prázdninách. Nejbližší místo, pro nás z Česka, kde se člověk může s Marií Kondo potkat, je New York. Pro mě to znamená velké překonání strachu z létání a částečně také jazykové bariéry. To bude prověření mé angličtiny v praxi. Ale touha učit se od té nejlepší a více rozšířit její metodu založenou na radosti je silnější 🙂

Možná vás zajímá, jakým způsobem se přihlásit na kurz? Veškeré detaily jsou popsané na jejích stránkách.

V praxi to znamená

  • přečíst její dvě knihy (první je známá kniha  Zázračný úklid – The Life-Changing Magic of Tidying Up: The Japanese Art of Decluttering and Organizing a druhou knihou je Spark Joy – česky zatím nevyšla, na Slovensku ji přeloženou mají a jmenuje se „Upratané“)
  • uklidit svůj domov v souladu s filosofií KonMari (to jest podle kategorií, s tím, že podmínkou přijetí na kurz je schválení zaslaných fotografií vlastní domácnosti tak, aby to, co konzultantky učí, ve skutečnosti také žily)

A tak jsem konec prázdnin věnovala důkladné přípravě na seminář a úspěšně prošla schvalovacím procesem a teď už nezbývá než se těšit, co nového se naučím.

Sledujte můj profil na FB, aby vám neunikly zprávy a fotky z cesty. A pokud jsem vás alespoň trochu navnadila začít krotit chaos hned teď, zde si můžete stáhnout můj e-book zdarma.

Jana Böhmová
Mou vášní je pořádek. Pomocí metody KonMari podporuji klienty k dosažení jejich vysněného životního stylu. Pomáhám jim zkrotit chaos v domácnosti, zbavit se nepotřebných věcí, nastavit pravidla organizace a tím získat více času, energie a radosti v životě.

Můj příběh si přečtěte zde >>

Pro všechny, kteří chtějí doma zkrotit chaos, jsem napsala e-book Jak začít s debordelizací - 6 prvních kroků k pořádku >>
Komentáře

Přidat komentář