JMENUJI SE JANA

Mou vášní je pořádek & organizace domácnosti. Pomocí KonMari™ metody vám pomůžu dosáhnout vašeho vysněného životního stylu. Zbavit domácnost nepotřebných věcí, přehledně ji zorganizovat a získat tak více času, energie a radosti do života. 

Harmonický domov

Místo, kde se cítíš dobře. Kde se prosté bytí potkává s radostí a ty máš kolem sebe jen to, co je užitečné nebo krásné. To je můj pohled na harmonický domov. 

 Ve své domácnosti přesně vím, kde co mám. A vím to nejen já, ale i další členové rodiny. A ano, myslím tím i děti 🙂

Domov vnímám jako místo, kde můžeme relaxovat, načerpat energii po náročném dni, být spolu a obklopeni věcmi, které nám dělají radost. 

Nemyslím si, že perfektně uklizená domácnost by měla být na prvním místě žebříčku hodnot. Ale vím, že spokojenost každého člena rodiny závisí na funkční a jednoduché organizaci.  Souzním s větou mé učitelky Marie Kondo: „Nejprve vyhazujte, pak teprve ukládejte a mějte doma jen to, co vám dělá radost.“

Organizovat věci má smysl jedině tehdy, pokud se zbavíme těch, které nám žádnou radost ani užitek nepřinášejí.

Něco vyhodit?

Ze svého dětství si však pamatuji zcela odlišný přístup. Jsem z generace, kdy věcí byl ještě nedostatek, a tak jen pomyšlení na to, něco vyhodit, pokud to nebylo úplně rozbité, se moc nenosilo.  Nedostatek zboží na trhu nutil lidi schovávat a shromažďovat různé „krámy“ pro případ, že by se ještě někdy mohly hodit. Myslím, že tato minulost se bohužel stále drží spousty lidí u nás. 

Dnešní doba je zase přesně opačná a tak nás věci, které jsou snadno dostupné a levné, častokrát doslova zahlcují...

Krotitelkou věcí od malička

Od malička jsem milovala vzdušné prostory a uspořádané věci ve skříních. Neměla jsem problém posílat věci dál. Když jsem se přestěhovala do vlastního bytu, který jsme si tenkrát s manželem pořídili, mohla se naplno projevit svoboda v tvorbě uspořádaného prostoru. Pročítala jsem různé knihy o feng-šuej, designu a uspořádání domácnosti.  Jakmile vyšla kniha nová, hned jsem si ji chtěla přečíst. 

Můj Zázračný úklid

Zhruba před rokem a půl se mi dostala do ruky kniha Marie Kondo - "Zázračný úklid – pořádek jednou pro vždy". Její filozofie mě doslova uchvátila, všichni ostatní se vždy soustřeďovali na to, co vyhodit, a najednou je tu někdo, kdo říká opak. Vyber si nejdříve to, co ti dělá radost, a na to se soustřeď, ostatního se zbav. A kdo také tvrdí, že tento přístup se automaticky promítá i do našich další oblastí života, jako jsou vztahy, myšlenky a rozhodnutí.  

Ona zdánlivě jednoduchá otázka: "Dělá mi to radost?" má moc změnit domov i život.  

Seminář s Marií Kondo

Zatoužila jsem Marii a její metodu KonMari™ poznat blíže než jen z knihy a rozhodla se jet na seminář, který pořádala v září 2017 v New Yorku. 

Úklid všech mých osobních věcí podle KonMari™ metody a následný absolvovaný seminář mě jen utvrdili v tom, že její metodu chci šířit do českých domácností a tak dál moje cesta pokračuje již jako nezávislé konzultantky úklidu jednou provždy.

Propojila jsem tak svoji vášeň pro pořádek s tím, co jsem se od Marie Kondo naučila. Skrze úklid KonMari™ metodou podporuji klienty k dosažení jejich vysněného životního stylu.

Mám velikou radost, že jsem jednou z prvních českých KonMari™ Consultant in Training. V současné době pracuji na tom, abych se stala certifikovanou KonMari™ konzultantkou. 

Miluju proměny v prostoru, mám radost, když vidím, že z vytříděné šatní skříně vyzařuje nová energie a tu stejnou energii vidím potom i na tvářích majitelky. 

Proč to dělám?

Úklid vnímám jako příležitost ke změně, udělat místo pro nové, a tím nemyslím jen fyzické věci, ale především nové návyky.  Odráží váš prostor, takový jaký je právě teď, vaši osobnost? Nebo žijete v zajetí minulosti? 

A teď si představte váš domov

Jak se doma cítíte? Je to místo, kam se rádi vracíte, protože jste obklopeni věcmi, které vám dělají radost? Vzdušný, plný života a energie? Řád převládá nad chaosem?

Pokud je to tak, mám opravdu radost.

Pokud ne a vás tato představa láká, v e-booku  Jak začít s debordelizací - 6 prvních kroků k pořádku, najdete tipy jak začít krotit chaos.  

Samotným se vám do toho nechce? Ráda se stanu vaším průvodcem, nabízím úklidové konzultace Radost z pořádku. Pomůžu vám vytvořit více prostoru pro radost. 

Jana

Konzultantka pořádku & organizace domácnosti

 

S Marií Kondo, autorkou knihy Zázračný úklid